| syjey a întrebat:

Cum scap de depresie?

Răspuns Câştigător
| LifeFail a răspuns:

Depresia este una din cele mai des întâlnite afecţiuni, mai ales în rândul adolescenţilor, care te poate duce chiar la moarte.Cred că medicii ar trebui să ia mai în serios depresia la adolescenţi,pentru că apar din ce în ce mai multe cazuri.
După părerea mea,împotriva depresiei ar fi foarte indicat sportul,de orice fel,muzica(e imposibil ca o persoană să nu aibă un gen de muzică ce îi trezeşte sentimente de bucurie, optimism), filme de comedie şi multă comunicare.
Baftă şi numai bine!

5 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Mersi pentru apreciere, Sergiu!
Baftă şi numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Stai in natura si nu uita multa Credinta in Dumnezeu

| Ana_3602 a răspuns:

Cu ciocolata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La raspunsul foarte bun dat de LifeFail asi aduga. E necesara o discutie cu un psiholog. Daca depresia e severa se trateaza si medicamentos, pe o perioada mai lunga ce poate merge si pana la 6 luni. Creierul nu e capabil sa fixeze serotonina si trebuie ajutat. Nu neglija. Nu e de joaca. Sper sa ne dai vesti bune. Ai grija de tine.

| PurityBecameBlasfemy a răspuns:

Facand doar lucruri care te distrag de la motivul depresiei, facand lucruri care te fac cat mai happy