| cacaghjgh a întrebat:

Cum sa scap de durerea de mase(leacuri babesti, va rog mult ajutati-m!sadsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Durerea de mase...A?
Uită-te dacă ai prin casă nişte Nurofen Forte.Iei un drajeu, şi ar trebui să te lase durerea pentru ceva timp, cât să te duci la dentist. Leacurile băbeşti n-au să funcţioneze când vine vorba de carii şi nervi.

| 0rlando a răspuns:

Cu zeamă de patent, ori asta, ori mergi la dentist.
Până atunci, ia un ibalgin.

| valentino52 a răspuns:

Babesti nu stiu dar poti lua un Ibalgin. Eu cand eram prin liceu mi-am pus dintii din portelan si aveam dureri mari cand umbla la nervi si luam Aulin.De la Aulin chiar trecea orice durere dar nu recomand ca afecteaza ficatul...