| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de grasimea abdominala? Eu nu sunt grasa chiar de loc am 50kg si 1, 66 m.Arat chiar slaba dar orice mananc mi pe depune pe burta si zici ca am un balon in fata.Stiu ca este indicat sa faci abdomene dapai cate abdomene sa tot fac? Am facut o saptamana 10 abdomene in fiecare zi si tot nu se vede nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liviucu a răspuns:

Cu 10 vrei sa scapi? Bineinteles ca esti fata si nu poti face mai mult poate, dar trebuie sa faci mult mai mult de o saptamana. Uite, eu am facut 3 luni 30 dimineata si 30 seara si acum nu mai am aproape deloc si am avantajul si ca s-a intarit burta. Daca voi continua sa fac incep deja sa se formeze mici patratele care se vad daca ma incordez. Asadar, macar 20 sau cat poti, si fa si dimineata. Iar daca alegi sa faci cat poti si ai febra, fa doar seara. Si nu o saptamana ci 3 luni incontinuu!
Ah, si atentie si la dieta si sa dormi si cat trebuie. Stresul si oboseala tot pe burtica se pun Mona. happy

3 răspunsuri:
| MarioOnette a răspuns:

Seara fa 10 minute exercitii pentru abdomen, la lectii de educatie fizica fugi nu te lenevi, plimbate cu bicicleta, nu manca de la 18:00 in sus si sari coarda, maninca mere.
http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ
eu asa fac am aceleasi probleme ca tine

| PulbereDeStea a răspuns (pentru MarioOnette):

Mersi mult MarioOnette. O sa incerc sa vad daca da rezultate

| casii a răspuns:

Pur si simplu du-te la un nutritionist si iti va spune el ce trebuie sa faci happy