| Madayna a întrebat:

Cum sa scap de senzatia de greata atunci cand trebuie sa mi se faca o radiografie dentara? Nu suport sa mi se bage acel film in gura, imi vine sa vomit. Ma simt prost gandindu-ma ca eu sunt singura care nu poate sta iar ceilalti pot.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RadioactiveUranium a răspuns:

Știu că au trecut aproape 3 ani dar btw și eu sunt la fel și nu îmi place dar de obicei deschis gura super larg și după o închid ușor, îmi las limba moale rău și trece.

| ribe a răspuns:

Eu sunt sigur ca o sa poti sta si ca 98% in oameni de pe planeta asta se gandesc la greata cand trebuie sa ti se faca o radiografie dentara, doar ca esti singura care se plange

| BreK a răspuns:

Problema ta este ca te gandesti prea mult la chestia asta, daca ai fi mai indiferenta nu ai mai avea acea senzatie.
Uite un sfat : daca vrei sa scapi de asta, cand ajungi ca iti bage filmul in gadestete la cineva important pentru tine (mama, sora, fratele, iubiul/iubita) sau la un loc placut, care te-a inpresionat.
Sper sa reusesti, pana la urma ese doar o fobie, o teama la care creierul actioneaza astfel, prin greata.
FUNDA? smugsmug