| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa ma duc la ORL pentru un control la amigdale insa nu suport chestia aia care o pune pe limba pentru ca imi da senzatia ca-mi vine sa vomit laughing Si la medicul de familie cand se uita in gat, nu suport si nu deschis gura cum trebuie si zice ca sunt ca un copil mic laughing La medicul de familie mai merge cum mai merge ca ma cunoaste de multi ani. Insa nu vreau sa ma fac de ras fata de medicul orelist si cadrele medicale de acolo ca va trebui sa ma duc la spital. Ce sa fac sa suport chestia aia? Am incercat si cu, coada de la lingura sa mai exersez insa nu pot ca imi da senzatia de vomit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Doctorii nu intalnesc numai la tine lucrul asta, face parte din munca lor. Ei stiu mai bine cum sa procedeze, noi Doamne fereste n-am bagat nimic in gura la nimeni ca sa stim cum sa-i oprim greata. Mi se pare ca de regula sunt foarte iuti in observarea a ce trebuie sa vada si nu te tine mult ca stiu si ei ce-i asteapta. Poti doar sa nu te duci prea plina cu de toate acolo si sa ai un servetel la tine pregatit pentru orice eventualitate dar nu vei ajunge sa-l folosesti. Curaj, ce atata tragedie?

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Da asa este dar daca dau de vreun medic batran care repezeste pacientii si mai mult o sa-mi fie frica. Ca am mai dat de medici asa repeziti doar ca pe alte specializari.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LifeIsBeautiful12):

Fii un pic mai pozitiva, nu strica, la varsta ta ar trebui sa fie un lucru natural. De ce crezi ca toate relele de pe lumea asta sunt rezervate doar pentru tine? Ce bataie ti-as da eu...

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu era vorba de asta, era faza sa nu cumva sa ma fac de ras. Insa o sa ma straduiesc sa ma comport normal desi nu suport chestia aia laughing Si sunt pozitiv si nu cred ca toate relele sunt rexervate doar pentru mine pentru ca oricine trece prin obstacole si greutati.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LifeIsBeautiful12):

Am lucrat 8 ani in cea mai mare maternitate. Nu vrei sa-ti povestesc ce se intampla uneori cand femeile nasc gratie eforturilor. Nu a fost decapitata nici una, toate dau tata bine mersi si au uitat. Esti tanara, curaj, viata te va invata ca frica nu-i buna, e inutila si chiar e lipsita de sens de multe ori. Dupa ce treci de fel de fel de lucruri vezi ca doar frica a fost mare in rest nimic de bagat in seama. Statistica spune ca pastrarea calmului este mama controlului si cheia succesului in orice situatie. Nu corpul te conduce pe tine ci tu pe el. Sunt sigur ca imi vei da de veste ca ai fost mai de isprava decat te asteptai.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Ii zici ca nu suporti si va folosi alta tehnică. Iti va prinde limba cu un servetel si te va trage de limba cât sa poată vedea în gât laughing e cam dureros dar măcar nu mai ai acea senzatie urâtă.

| 44TheSinner44 a răspuns:

Toti au acea senzatie de ''imi vine sa vomit''. Deci nu ai ce sa faci. happy

| Cristina_Maria_2000 a răspuns:

Din pacate toti avem acel sentiment, dar nu se intampla nimic.