| Sara2 a întrebat:

Mai devreme mancam o ciocolata, si la un moment dat am simtit o galma, scot din gura sa vad ce e, cand vad un gandac mort, daaaa am gasit un gandac mort in ciocolata, imediat mi-a venit sa vomit de scarba, am vomitat, si acum am senzatia ca am inghitit gandaci, cum sa scap de greata si scarba? simt ca moooorrrrr crying, mi-e scarba mi-e scarba crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Sunt firme care lucrează aiurea!
Ca să scapi de greață consumă fructe cu zahăr.
Poți să îți faci și singură ciocolată sau ceva asemănător cu ciocolata!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Ciocolat%C4%83
Ciocolata este un un produs alimentar obținut dintr-un amestec de cacao, zahăr, uneori lapte și unele arome specifice.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cacao
http://www.eva.ro/......-3029.html
http://www.reteteculinare.ro/carte_de_bucate/bauturi/cacao-cu-lapte-6585/
http://www.culinar.ro/retete/bauturi/cafele/cacao-cu-lapte/95/7/18222/

Îți faci o cremă foarte consistentă din praf de cacao, lapte, zahăr, miere și unt și aia nu va mai avea gândaci!

| valentingb a răspuns:

Mănancă cea mai bună mâncare, preferata ta. Așa ești sigură că o să-ți placă. Încearcă să mănânci ceva acru, asta sigur te va face să uiți acel gust.
TELEFONUL CONSUMATORULUI INFOCONS

linie telefonica cu tarif normal

021 – 9551

Se pot obţine informaţii privind modalitatea de a adresa o sesizare sau reclamaţie în atenţia Comisariatelor Judeţene pentru Protecţia Consumatorilor.

| VadTot a răspuns:

Ce cicolata ai mancat? De unde ai cumparat o? Ai putea sa faci o reclamatie! Un Scandal monstru..Asta daca i adevarat!
si poti dovedii!
http://www.assb.ro/....../index.php
pentru alte probleme intreaba aici despre problema ta!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să-ți fie de bine! laughing

P.S. Apropo, dacă pe ambalajul ciocolatei nu e notată o denumire a SC, o adresă a... producătorului, cred că nici OPC-ul nu are ce face. Pe cine amendează?
Spală-te pe dinți, bea un suc de lămâie și nu te mai gândi. Resemnează-te cu gândul că sunt zeci de persoane care se înscriu în competiții care constau în... consumul de gândaci, de viermi și alte scârboșenii vii. Ei mănâncă cu lingura din meniu, iar tu te împiedici doar de unul, poate ajuns "prizonier" împotriva voinței luiwinking!

| suffarstar a răspuns:

Eu zic sa mancanci fructe, sa pastrezi ambalajul ciocolatii, gandacul si sa te duci la protectia consumatorului urgent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste apa de gura
mananca menta, bea ceai

| WeAreSmart a răspuns:

Cum se numeste ciocolata? sad

| Adde2 a răspuns:

Pai - Poti incerca sa mananci altceva, eu, una, ti-as sugera ceva cu lamaie sau chiar si alte fructe. Poate niste suc... Funda?

| TequilaAdam a răspuns:

Nu te mai gandi...Gandeste-te ca au avut gust dulce laughing Sau mananca din nou o ciocolata alba sau finetii, nutella :*

| eugaby7979 a răspuns:

laughing) scuse nu m-am putut abtine, lamaie.

| Cosssyy a răspuns:

Nu te mai gandii la asta, apropo ce ciocolata era?

| Sara2 explică (pentru Cosssyy):

O ciocolata no name cu un ambalaj gri, mi-a adus-o cineva

| Iulian03 a răspuns (pentru Cosssyy):

A scris mai jos, la un raspuns, era o ciocolata NO NAME fara nume.

| QAZDAWN a răspuns:

Mananca o lamaiewinking sau citrice in general