| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa slabesti rapid si sanatos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elcosmin a răspuns:

Renunta la carne, paine, mananca foarte multe legume, dar niciodata nu manca pe saturate. Mananca cat sa ti linistesti foamea. Eu sunt slab si vreau sa ma ingras, exact d-aia stiu cum sa slabesti laughing). Mananc orice mai putin paine si carne. Si cu faza cu dulciurile nu cred ca ingrasa, dar ai zis sanatos. Deci asa faci. Aaa si sa nu ai mai mult de 3 mese pe zi. 2 ar fi cel mai bine. Dar nu te infometa. Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru elcosmin):

Carnea ce-are? Are proteina si creatina, necesare ca sa-ti mentii masa musculara cand slabesti.

Si se recomanda 4-5 mese mai mici, NU 2-3... esti COMPLET PE LANGA.

| elcosmin a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu am zis sa renunte de tot. Dar mna... Fiecare intelege ce vrea. Si vad ca esti cam guraliv asa de fel. Ps: nu ai gasit locul bun de scandal.

| Iuliana2018 a răspuns (pentru elcosmin):

Am o curiozitate, dacă nu mănânci carne nu ai probleme cu, căderea părului? De 4 luni am renunțat și eu la carne, însă îmi cade părul exagerat de mult

9 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Mergi la sala(cardio+ tras de fiare cat poti), manaca multe proteine si putine zaharuri(carbohidrati) si grasimi( mai ales de origine animala)

| SantalPorcocale a răspuns:

Nu mai mananci ca porcu'
Te dai pe legume si fructe
Fara prajeli / paine / dulciuri / sucuri.
Faci exercitii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SantalPorcocale):

Fructele ingrasa... chestia "multe legume si fructe" e o CRETINITATE.

Vrei sa spui CARNE (fiarta, la cuptor, la abur, etc.), peste, carbohidrati complecsi, fara carbo simpli, grasimi (da, mananci GRASIMI cand slabesti, grasimi sanatoase).

Eu asa am slabit 18 kg. Si cu sport, evident... orice slabire fara sport, din start nu conteaza.

| SantalPorcocale a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu esti de-a dreptu deluzional.
Tu te '' auzi '' ce spui?
Mama frate daca prostia ar durea mai mult de jumatate de Romania era moarta deja.
Ba jur ca in unele momente daca as fi putut pleca de pe planeta asta m-as fi dus de mult.
Ba omule ii ca si cum ai zice ca fast-foodu' slabeste.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SantalPorcocale):

Am 31 de ani si de la 16 ani ma ocup cu sportul si nutritia.

Citeste singur:
https://www.getfit.ro/alimentatie/alimente-alimentatie/fructe.html

Vezi si la "Fructele si slabirea".

Fructele au FRUCTOZA, care e un tip de zahar si ingrasa ca orice alt zahar.

p.s.: NU ii spui unui om sa renunte la carne... mai ales daca vrea sa-si mentina masa musculara cand slabeste.

| SantalPorcocale a răspuns (pentru Cosmin86):

N-am zis sa renunte la carne.
Si pe partea cu carnea is de acord cu tine.