| addelyna2014 a întrebat:

Cum scap de anemie? dau funda unui raspuns amanuntit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Mananci ficat, oua, verdeturi, banane...

| july00 a răspuns:

Sa mergi la doctor! el iti va spune sigur ce tratament trebuie sa iei happy

| addelyna2014 explică (pentru july00):

Am fost la doctor... si mi-a dat niste pastile dar nu simt nici-o diferenta

| july00 a răspuns (pentru addelyna2014):

Pai in cazu asta, consulta un medic mai bun happy

| RandomGirl a răspuns:

Ce fel de anemie ai?
Eu am avut anemie de fier pe care am depistat-o in urma unor analize de sange iar medicul de familie mi-a prescris niste tablete pentru fier. Asta a fost anul trecut, de atunci am mancat mult multe legume care contin fier, carne etc si acum am scapat de anemie, deci cred ca cel mai bine ar fi sa iti consulti medicul de familie.
O seara placuta.

| raducuu a răspuns:

Mananca mai multe legume/fructe insa iti recomand consultarea unui medic.

| Iru08 a răspuns:

Consuma alimente / produse / medicamente care contin fier.

| noulfischer a răspuns:

Mananca mai multe legume, fructe si lactate dar trebuie neaparat sa consulti un specialist.