| BuLaNNNeL a întrebat:

Cum scap de reflexul de voma la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Bună! Poți încerca să iei înainte Metoclopramid, s-ar putea sa te ajute.

| Gaby212 a răspuns:

Ii spui lu'ala/aia sa nu-si mai bage mainile in gatul tau.

| BuLaNNNeL explică (pentru Gaby212):

Apare doar cand imi atinge/tine limba intr-o parte.

| Gaby212 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Roaga-l sa nu te mai tina de limba... Nu mi se pare normal sincer laughing Am mers mult la dentist, am avut si aparat dentar(deci iti dai seama), dar nimeni nu mi-a atins limba.

| Rihhana1 a răspuns:

Ai probleme cu stomacul?

| BuLaNNNeL explică (pentru Rihhana1):

Nu, cred ca reflexul e pe baza de stres, emotii, frica. Apare doar cand baga porcaria aia de are oglinda in cap sub limba sa mi.o tina intr-o parte. Cand imi atinge limba apare relfexul de voma. Nici la ORL-ist nu suport sa-mi bage batul ala pe limba laughing.

| Rihhana1 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Am inteles, incearca sa te abti.
Poti bea o limonada inainte de a merge la dentist, stiu ca nu iti place dar nu ai incotro.