| Parintele a întrebat:

Cum scapi de teama de inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Expunerea treptata la inaltimi cat mai mari, si intr-un final sari cu parasutalaughing. Glumesc, chiar nu stiu, si eu sunt acrofoba.

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Escaladand mereu cate o colina.Este vorba totusi de o afectiune pentru care trebuie sa te sfatuiesti cu un psihiatru. Mira

regis
| regis a răspuns:

@mira - stii cu ce se ocupa psihiatrii?

| leluc a răspuns:

Sari cu parasuta

| leluc a răspuns:

@Mira - cred ca vroiai sa spui psiholog happy

| Parintele explică:

:-s

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Zboara cu parapanta (in tandem ca pasager) :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe scurt? Teama se invinge infruntind-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci bungee jumping.si ai scapat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sari tu sari cu parasuta, da' sa nu uiti sa o si deschizi rolling on the floor

| belldeblue a răspuns:

Te duci pe un pod frecventat de persoane cu ganduri de suicid, aprinzi o tigara si astepti. happy Nu e amuzant, stiu, dar e cat se poate de real... Cand sti ca trebuie sa faci ceva pentru a salva viata cuiva, atunci faci. Inchizi ochii si faci. Te vindeci de la prima experienta de acest gen...

| cristi88 a răspuns:

Prin terapie cognitiv-comportamentala(Psihoterapeut)