| MiSk a întrebat:

Cum se aplica Zynerit si cat timp trebuie sa il tin pe fata? A si daca e bun pentru ten gras.Ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,Zineryt-ul este bun(si)pentru tenul gras, putand fi folosit indiferent de ten.Se aplica o data sau de doua ori pe zi,in functie de problemele tenului,pe fata curata: Daca problemele nu sunt chiar grave,aplica-l doar o data pe zi, seara, cu minimum 2-maximum 4 ore inainte de culcare(pentru a avea timp sa intre in piele,altfel risti sa se stearga tot de perna,daca dormi pe o parte si sa nu-si faca efectul)si lasa-l sa actioneze pana a doua zi. Daca problemele sunt destul de grave,foloseste-l si dimineata, dupa curatarea fetei, si lasa-l sa actioneze minimum 4 ore(pentru a avea timp sa-si faca efectul). Daca tii cont de aceste sfaturi si daca este potrivit pentru tipul tau de ten, isi va face efectul, chiar si dupa ani de folosire(o spun din propria experienta). Numai bine.

1 răspuns:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna.
Pai amesteci (ai pudra si solutie ) pui solutia peste pudra,pui capacelul si apoi te dai dimineata si seara.
Nu il cureti,doar il aplici si gata, si da e bun si pentru tenul gras.
Sincera sa fiu, folosesc zynerit de vreo 7 luni,primele luni isi facea efectul dar acum nu, degeaba il folosesc, in fine cred ca asta depinde si de ten!
Pa`pa!