| NoNaamexD a întrebat:

big grin Salut,TPU! Ma ajuta? Deci, de ceva vreme imi apar pe laba piciorului (unde e scobitura,mai spre talpa) niste bubite micute. Chiar daca sunt micute, ele sunt multe si nu stiu ce sa ma mai fac. De ce imi apar si cum le pot face sa dispara? Multumeasc mult. P.S. dau fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

E posibil sa ai o micoza (infectie cu ciuperci microscopice). Poarta ciorapi de bumbac alb (ca sa nu te irite suplimentar colorantii), care trebuie fierti dupa purtare, ca sa se distruga ciuperca de pe ei. Local, spala-te cu apa si sapun si da-te pe picior cu Clotrimazol, lotiune, de 2 ori pe zi. Incaltamintea o poti dezinfecta tinand-o inchisa 24 de ore intr-o punga de plastic in care ai pus cateva picaturi de formol.

3 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Copile dar ai si probleme cu capsorul?
Astfel de intrebari trebuie adresate medicului, de unde sa stim noi exact ce problema ai si cum te poti trata?

| NoNaamexD explică (pentru MeimeiPinguinu):

Deci,in primd,eu nu am postat intrebarea cert cu tine si ca sa ascult parerile unor oameni cu minte de cocos. Apoi,du-te udeva cu medicul ca sa stii ca nu trebuie sa ma consideri de-o seama cu tine,pentru. ca aici eu am cerut niste SFATURI, nu pareri ale oamenilor complet nestiutori si ingamfati cum esti tu. Si vezi, eu nu stiu unde o sa ajungi, pentru ca la ce comportament ai, nu vei ajunge prea departe deci.....GURA MICA :p

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru NoNaamexD):

Eu sunt de parere ca am ajuns departe, ajungand la o facultatewinking si vezi ca scrii doar abureli..Pari frustrata pentru ca te deranjeaza faptul ca am dreptate.
Mai cresti.