| girl12 a întrebat:

Daca ai varicela trebuie sa faci mai rar baie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai voie sa faci baie sau dus absolut deloc pe toata perioada eruptiei, risti sa ti se infecteze bubitele sau sa se rupa si sa ramai cu gauri adanci in piele pe viata.Sterge-te cu ceai de musetel pe pielea integra, adica acolo unde nu ai bube. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| marius77 a răspuns:

Nici prea rar nici prea des. Trebuie sa cureti bubele ale dar nu trebuie sa stai prea mult in apa.
Insanatosire grabnica tie sau celui care e bolnav(stiu cum e).

| Ciomolunga a răspuns:

Nu trebuie deloc sa te mai speli ca iti ies bube

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci deloc pana nu iti trece.

| capsunica13 a răspuns:

Da, eu cand am facut varicela nu am facut deloc. funda?

| Alexandra_2294 a răspuns:

Nu