| Sclipiciii a întrebat:

Daca am 11 ani cate kg ar trebui sa am? Si cum trebuie sa slabesc? Mai ales vara pot ajunge si la 50kg. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sufl3TzelRănith a răspuns:

Uite aici! 1)Cu mana dreapta apuca incheietura stanga doar cu degetul mare si cel mijlociu! 2)Daca degetele doar se ating inseamna ca esti perfecta! Daca degetele nu se ating, mai slabeste! Daca degetele sunt unul peste altul ingrasate! Sper ca ai inteles!

3 răspunsuri:
| dodonika a răspuns:

Buna depinde de inaltime

| Sky_6013 a răspuns:

Buna! ( MAI MENTIONEZ CA SUNT FATA). Nr. de kg este divers. Ca sa ai un indice corporal normal trebuie' sa il calculezi astfel : nr de kg : 2(intaltimea), daca nu depaseste 23 este normal. Daca este peste trebuie sa slabesti. Eu am slabit sarind coarda cam 4 kg cat aveam nevoi. Sper ca te-am ajutat happy~!

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Pai eu am 11 ani si am 45 kg.Trebuie si te cantaresti