| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 1, 55 inaltime cate kg trebuie sa am? Acum am aproape 50kg. E bine? Sau sa mai slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lplostonyou a răspuns:

E numai bine pentru inaltimea ta,esti in crestere, organismul tau are nevoie de proteine, vitamine si minerale, numai gandeste-te un pic daca nu te-ai alimenta corespunzator, atunci organismul tau cum sa extraga toate aceste componente care le-am enumerat mai sus.Mananca normal, mananca variat (de toate), dar toate cu masura.

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Precizează EXACT ce vârstă ai acum, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru grupa ta de varsta greutatea ideala se calculeaza prin scadera prin scaderea valorii de 110 din inaltime. In cazul tau 155 cm-110 = 45 kg. Dar aceasta greutate este considerata ca fiind cea ideala, in realitate greutatea ta actuala poate fi considerata ca fiind una normala.

Răspuns utilizator avertizat
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

La 1,55 inaltime ti se pare grasa, Eu am 1, 70-1, 75 si am aproximativ 55kglaughing.

Răspuns utilizator avertizat
| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns (pentru remus1007):

Cam da laughing.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Ma simt si bine si rau. Am incercat dietele dar nu ma pot abtine sa nu mananclaughing Sunt cea mai pofticioasa din familie. O sa incerc sa mai slabesc, dar nu stiu daca o sa reusesc. Multumesc pentru raspunsuri.

| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Am 13 ani. Apropo

| bursuc001 a răspuns (pentru LoveStoryLoveYou):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 51, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 1-2 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

O seară frumoasă.