| DirviziuQ a întrebat:

Poti stii ca va urma sa ti se faca puroi la masea si inainte ca aceasta sa se faca? Si cum stii ca ai puroi? Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul semn e durerea si faptul ca se umfla. nu poti sti tu ce se intampla la radacina maselei

| DirviziuQ explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Am pus aceasta intrebare deoarece am o masea care ma doare cand mananc ceva dulce desi am plomba, iar la o prietena i se facuse puroi sub plomba fara sa stie si mi-e teama sa nu fie vorba de asta si la mine. Va multumesc din nou pentru raspunsuri!

| CosminShAtat a răspuns:

Cand te doare laughing du-te la dentist e cel mai bine

| H50 a răspuns:

Stii ca ai puroi atunci cand ti se umfla foarte mult gingia. Eu am avut pe exterior si mi se miscau usor dintii de langa el si ma durea gingia. Daca te duci la dentist o sa-ti cresteze cu ceva ascutit acolo, cel putin asta mi-a facut mie.winking
Baftawinking!