| Mirceadumb a întrebat:

Daca am tenul mai gras (nu e foarte gras) e bine sa folosesc o crema hidratanta pentru ten gras? nu ii fac mai rau nu? am 2 creme : una de la ivatherm si una de la sebium hydra. ce ziceti sa ma dau o data pe zi pentru tenul gras? cam in cat timp se vad efecte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Pai ce efecte vrei sa se vada?
Crema hidrateaza tenul. Daca ai tenul gras incerca sa te speli cu sapun antiacneic si apoi aplica o crema hidratanta.
Si eu folosesc sebium hydra si dar eu am tenul mixt cu tendita de ingrasare.