| 1985 a întrebat:

Ce crema as putea folosi pentru tenul gras? daca nu folosesc se usuca pielea, dar cum e foarte cald afara as dori sa folosesc o crema hidratanta mai "usoara". voi ce creme folositi in sezonul cald?

5 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

O crema care sa intre repede in piele...si daca e vara trebuie sa iti curati bine fata cu o solutie tonica de preferat.recomand Lara tongue

| alexa a răspuns:

Tenul gras necesita foarte multa atentie...si eu nu cred ca ar trebui sa te machezi in exces mai ales vara... uite si 2 siteuri in care zice mai multe despre tenul tau
http://www.gradina-online.ro/Tratamente_pentru_tenul_gras_A3421.html
http://www.eva.ro/......-1487.html
eu zic k sunt sfaturi utile...

| andreea_8479 a răspuns:

Mastile cu argila sunt foarte bune pentru ten gras. Spala-te pe fata cu un gel special pentru ten gras(ti-l recomand pe cel de la nivea).
Foloseste in fiecare dimineata si seara o crema speciala pentru ten gras.(poti intreba la farmacie sau la magazinele de specialitate). Demachiaza-te in fiecare seara si foloseste o lotiune tonica imediat dupa demachiere.

| Sara2 a răspuns:

Nu are cum sa ti se usuce pielea daca ai ten gras, si eu am tenul gras si folosesc creme abrazive, incearca produsele gariner pure

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O cremă cu efect de răcorire.
Pa, pa.