| anonim_4396 a întrebat:

Daca am umarul dislocat, in urma unei cazaturi, in cat timp imi voi reveni? Ce trebuie sa fac sa pot folosi bratul mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Prima data trebuie sa mergi la dr nu e de gluma daca trebuie pus in ghips sa re refaca bine oricum nu face efort sa nu se agraveze situatia vreo3-4 saptamana. poate trec pana iti revii mai bine

| cristi a răspuns:

In primul rand mergi la un medic sa ti-l puna la loc,. din cate stiu timpul de refacere este de aprox 1 luna poate 2, depinde de gravitate, dupa aceasta perioada il vei putea folosi dar nu intr-o activitate fizica in care sa il soliciti mult.insa medicul este cel care trebuie sa il ascultiwinking

| Teardrop:] a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa marigi la medic. el iti va da diagnosticul exact.