| Foreveraloone a întrebat:

Salut.Acum o saptamana mi-am dislocat umarul pentru a3a oara asa ca doctorul mi-a pus bratul intr-un bandaj pentru 3 saptamani.Intrebarea mea este urmatoarea:o sa ma pot recupera complet sau o sa am probleme cu umarul toata viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| muceacitalinda a răspuns:

Buna! din ce am inteles este ca osul umarului sa deplasat din pozitia in care trebuia sa fie. find a 3 oara exista si riscuri foarte mici, daca doctorul nu a spus nimic e o pista buna in cea ce e cu insatosirea ta. probleme cu umarul nu vei avea daca vei merge la control si vei asculta sfaturile doctorului. atat! noroc la vindecare. funda daca consideri ca merit

3 răspunsuri:
| RossettaR a răspuns:

Da, poti sa te recuperezi dar cand se schiba vremea o sa inceapa sa te doara!

| Foreveraloone explică (pentru RossettaR):

In primele doua dati am stat un timp fara efort si nici nu ma durea cand se schimba vremea.Acum insa e ceva mai grav.Totusi sper sa nu am probleme cu umarul mereu de acum incolo.

| RossettaR a răspuns (pentru Foreveraloone):

Eu am avut mana in ghips, si de fiecare data cand se schimba vremea inpea sa ma doara!