| Reek54 a întrebat:

Daca asculti muzica la un nivel ridicat. un interval de timp poate sa-ti cauzeze? sau sa-ti incetineasca auzul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu conteaza ca asculti muzica in camera sau la casti, decibelii in exces afecteaza in timp auzul.

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, cu siguranta, in timp faci hipoacuzie.

| shnako a răspuns:

Da. Prietena mea asculta la maxim cu mp3u si deja nu mai aude asa bine.

| Reek54 explică:

Nu ma refer la muzica la casti... ci la statie intr-o camera sa zic

| Vocaloid a răspuns:

Pot sa iti zic ca daca asculti muzica tere incetineste auzul si pot sa te asur ca am facut si acum nu aud asa de bine ca inainte.