| adrianbestboy98 a întrebat:

Daca donezi sange esti platit de spital/doctor? funda PS:din curiozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Când donezi sânge ţi se dă bonuri de masă pe care iei produse alimentare din magazine.

| LolaLollita a răspuns:

Cand donezi sange (daca poti face asta) ti se dau pe loc bonuri de masa (nu stiu daca se mai dau bani, dar bonurile erau parca vreo 60 de lei) si scutire de la scoala pentru acea zi. Daca esti apt pentru a dona sange, te sfatuiesc sa faci asta. Poti ajuta alte persoanehappy

| Zatharra a răspuns:

Eu aşa ştiam. Câţiva lei acolo...

| TwiXXXie a răspuns:

Bani de un pachet de tigari laughing

| adrianbestboy98 explică (pentru TwiXXXie):

Eu nu fumez că tine, nici să.nu aud de drogul care ucide. încet TIGARA! Eu ţin la sănătatea mea

| ANCFH a răspuns:

Da,eşti plătit.

| BoDoGFX a răspuns:

Esti platit de Casa de Asigurari de Sanatate, in bonuri de masa in vaolare de x (nu stiu exact 50-60-70 lei).

Mai bine stai cuminte! lasa-ti sangele sa circule in vene!