| KahramanYorukhan a întrebat:

este bine sa donezi sange?
care sunt riscurile la care ești expus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Este foarte bine, atat pentru tine dar mai ales pentru primitor. Poti salva o viata cu o punga de sange donata.
Riscurile sunt aproape inexistente pentru tine. Totul se face in mediu steril si controlat. Daca esti sanatos si respecti criteriile pentru donare nu prea are ce sa ti se intample decat daca, de exemplu mergi sa donezi si apoi te duci si te imbeti zdravan... In rest, riscurile sunt foarte putine.