| anonim_4396 a întrebat:

Daca ea e racita si il saruta pe prietenul ei ii da si lui raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt sanse, dar nu e nimic 100%.
Cum s-a zis mai jos, depinde de imunitatea lui.

| Skippy223 a răspuns:

Raceala comuna calatoreste prin mucus. Daca e o simpla raceala, nu o sa te racesi daca te saruti, decat daca intri in contact cu mucusul, sau daca tuseste in timpul sarutului.
Ai mai mari sanse sa iei raceala prin tinutul de maini, pentru ca mana are microbi mai multi, si mana mai trece si pe la nas.
Raceala comuna - nu
Alte boli - depinde de caz.

| AdriStefi13 a răspuns:

Depinde cat de mare e imunitatea lui sau cat de intens e sarutul