| ana999 a întrebat:

Daca el a ejaculat in exteriorul vaginului, si eu insa sunt virgina, pot si sanse de a ramane insarcinata? va rog raspundeti-mi...va rog frumos, insa nu am facut sex, si chiar dupa sunt virgina.Mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai facut sex, deci nu esti virgina. Poate ai himenul intact, fiindca nu s-a produs penetrarea, dar virgina e o femeie care n-a avut nici un fel de contact sexual.
Daa ejecularea s-a produs pe vulva, sau o parte din sperma a ajuns pe vulva, exista un oarecare risc de sarcina. Dupa 21 de zile fa-ti un test de sarcina. Si data viitoare folositi prezervativ cand ajungeti cu jocurile atat de departe.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Poti sa fi insarcinata daca:
1) Daca a ejaculat aproape de intrarea in vagin. Poate sa ajunga picaturi de sperma in interiorul vaginului, si desi exista sanse putine, poate sa fie un spermatozoid mai bun si sa mearga pana la capat.
2) Daca s-a produs penetrare, chiar si fara atingerea himenului. Inainte de ejacularea aia mare se produc si ejaculari mai mici cantitativ, dar care pot sa ridice probleme destul de grave.
Data viitoare foloseste un prezervativ, iar pentru data asta, daca intri in vreo categorie din astea doua de mai sus: uita-te la metoda calendarului si vezi daca esti in intervalul fertil, si daca da, atunci asteapta 2-3 saptamani, iar daca nu iti vine cilul: un test de sarcina costa cam 10-15ron. Pentru orice eventualitate ia-ti doua teste si fa-le la o distanta de 2-3 zile (poate sa fie fals negativ sau fals pozitiv). Daca e pozitiv in unul dintre ele, fa o vizita la ginecolog.

mariana
| mariana a răspuns:

Draga mea, himenul este la cca o jumatate de centimetru de intrarea in vagin, asa ca nu prea stiu daca mai esti sau nu virgina, in opinia mea nu mai poti fi, pentru ca din "nenorocire" penisul nu are umeri sa se sprijine in ei, asa ca sigur ca, ai avut uncontact sexual integral, insa este posibil sa ai un himen mai elasitic si atunci sa nu fi remarcat ca s-a produs o rupere a acestuia situatie care poate da o usoara sangerare. De altfel, este bine sa stii ca nu toate fetele sangereaza la primul lor contact sexual, insa acest lucru este posibil doar in cazul in care himenul este mai gros, mai rigid si nu permite intrarea in vagin a organului sexual masculin, decat daca are loc ruperea acestuia, situatie in care apare si sangerarea la care se face referire de catre bunii si strabunii nostri, in istorioarele pe care le spun, despre nuntile lor, cand si cearsaful miresei era obligatoriu sa fie jucat de nuntasi, a doua zi dupa nunta, pentru a se sarbatori, virginitatea fetei.
Vezi deci ca este posibil sa fii si gravida, asa ca daca ai scapat de aceasta data, ia-ti masuri de protectie pentru viitor, pentru a nu deveni mamica cand inca nu esti pregatite pentru acest lucru.
Multa sanatate si tine seama ca, inceperea vietii sexuale impune si regula responsabilitatii
Multa sanatate si ai mare grija de tine, pentru ca numai tu poti sa-ti croiesti viitorul si acest lucru depinde numai de tine, daca vei face ce ti-ai dorit sau doar ce trebuie.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sunt sanse foarte mari, aia mici stiu una si buna! Ei trebuie sa ajunga la intalnire cu ovuletul tau! Daca el te-a mai mangaiat dupa ejaculare, in zona vaginului, chiar daca mai esti virgina, s-au mai vazut cazuri de astfel de sarcini! Invata Petting-ul si Mare Atentie la Igiena mainilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă a ejaculat aproape de intrarea în vagin, fără să te atingă există posibilitatea scurgerii fluidului seminal în interior.
Uite, dintr-o joacă prostească te trezești cu probleme.
Stai cuminte sau dacă o faci, fă-o cu prezervativ.
Mare grijă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat costa un test sa vezi daca mai esti virgina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fa nahui

| georgia99 a răspuns:

Nu are cum, stai calma.winking

| ana999 explică:

Da daca eu deodata am fost la wc, si deja m-am spalat acolo bine? tot sunt sanse?