| AnastasyaPopp a întrebat:

Daca elimini fecalele (faci treaba mare) arzi ceva calorii? Adica e ca si cum ai elimina mancarea, elimini grasimile sau ce? Daca arzi calorii, cate? Multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu are nici o legatura. Caloriile se ard daca faci efort fizic.
Ca sa intelegi... in cursul digestiei, tubul digestiv plimba mancarea de la stomac la anus. Pe acest parcurs, se absorb substantele nutritive si grasimile, iar din reziduuri se formeaza fecalele.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu arzi caloriile, dar elimini resturile. Si automat asta te face sa pari mai slab, pentru ca intestinele tale sunt golite. Insa nu vei arde grasimi.

| TrololollPrettyDevil a răspuns:

Da fata, daca te caci slabesti.

| Mashiiro a răspuns:

Din câte ştiu eu da, elimini ceva calorii. Adică ceaiul verde este indicat pentru a slăbi curățând intestinele, făcând astfel, mersul la toaletă mai des şi ştii tu. laughing Deci nu e ca şi cum elimini mâncarea, grăsimile. Elimini ce e rău din mâncare să spun aşa. Nuştiu exact câte calorii dar să aproximez. intre 70-150 sa zicem thinking Nu ştiu. laughing