| PetreNistor a întrebat:

Daca esti minor poti sa cumperi de la farmacie sirop de tuse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Cu toate ca se incearca limitarea consumului de medicamente(si siropul de tuse,este considerat medicament),date fara reteta,sunt mai mult ca sigura,ca poti cumpara de la farmacii,acest sirop.Dar,ar fi bine,sa te consulti cu parintii tai, ca sa mergi la un medic(intai la cel de familie), pentru a ti se recomanda, siropul, sau alt medicament bun, pentru simptomele tale.Nu orice sirop, este bun pentru o anumita tuse.Un farmacist, care isi respecta meseria, nu ar trebui sa dea medicamente minorilor.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Normal ca poti

| ÎngerCretin a răspuns:

Eu la 6 ani mă duceam la farmacie. nici nu ştiam să vorbesc bine. ''Dasi-mi o folie de nuforen''

| Scarbo a răspuns:

Vrei sa cumperi Rofedex la 5 lei?

| motan444 a răspuns:

Poti normal zici ca te-a trimis mama

| StefanRadu5846825 a răspuns:

Este normal sa poti ce e ilegal in asta? Du-te la farmacie si poti sa ceri orice vreau tu. In Romania nu se tine cont. Funda?