| anonim_4396 a întrebat:

Daca faci sex anal neprotejat si ejaculeaza in tine, ce boli sau infectii poti sa iei si cum iti dai seama de ele? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
se pare ca aceasta intrebare pusa de acest user, nu a ajuns la ochisorii tai
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/
documenteazte.
O seara buna:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Bolile venerice se transmit prin sex neprotejat si nu prea conteaza daca a ejeculat sau nu in tine. Pentru a evita acest lucru, iti recomand sa te documentezi singura asupra acestui subiect cu aceeasi responsabilitate de care ai dat dovada si atunci cand te-ai hotarat sa faci sex. Gura lumii este mereu nesigura, ca si sursa de informatii.

| Azµre a răspuns:

Ok păi hai să discutăm puțin în afară de articolul pe care l-am scris acum câteva zile.
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Unde găsești tot ce ai nevoie să știi mai completez cu faptul că :
1)Sexul anal nu se practică de câtre oricine, trebuie să fii matură atât din punct de vedere fizic cât și din punctul de vedere al gândirii asta înseamnă un +21 de ani pe puțin. Pe lângă asta sexul anal nu se practică cu 1000 de înși ci cu unul singur în care te poți încrede și care îți poate oferi atenția necesară.
2)Sexul anal este extrem de periculos. Se pot contacta foarte ușor bolile cu transmitere sexuală:
-Hiv
-Sida
-Sifilis
-Hepatită
-Infecții urinare, uretrale.
-Gonoree
-Herpes
-HPV

Pe lângă aceastea adăugăm faptul că pot apărea complicații dacă nu este practicat cu atenție din partea partenerului cât și cu foarte mult lubrifiant:
-Fișuri anale
-Ruperi anale
-În timp dezvoltarea hemoroizilor și sau iritarea acestora dacă ai așa ceva.
-Prolaps anal
-Incontinență în ultimul stadiu.

Mai adaug faptul că partenerul dacă nu folosește prezervativ poate căpăta o infecție.

Colac peste pupăză dacă partenerul este sănătos dar asta nu ai de unde să știi fără un set de analize al acestuia, sperma nu te va afecta cu nimic :))

| h3r a răspuns:

Unde ești Azure?hee hee

| Azµre a răspuns (pentru h3r):

Aici sunt, i-am răspuns big grin

| h3r a răspuns (pentru Azµre):

I-ai luat omului o piatră de pe inimă laughing
Mulțumesc, te așteptam să știi.

| Azµre a răspuns (pentru h3r):

Era să uit că este toantă utilizatoarea...
Citez:
"Atunci cand faci sex oral sau anal si baiatul isi da drumul in tine, este posibil sa ramai gravida? Multumesc! "

Bine și are 16 ani...
"Buna! Am 16 ani, si acum vreo 2, 3 ani mi- am facut pasaport dar a expirat de ceva timp si as vrea sa imi fac unul nou. Dar voiam sa va intreb daca pasaportul o sa trebuiasca iar sa il schimb la 18? (mai mult)"

| Azµre a răspuns (pentru h3r):

Am fost ocupat nu am avut timp de copii azi laughing

| h3r a răspuns (pentru Azµre):

Și prietena nu zice nimic? laughing

| Azµre a răspuns (pentru h3r):

Las-o că aia vrea copii rolling on the floor

| h3r a răspuns (pentru Azµre):

laughing
Și eu vreau, dar n-am binevoitor!
Voi bărbații!

| Seby90 a răspuns:

Omule, dar eu nu vreau sa fac anal cu tine, si nici sa-ti dai drumul in mine, ce ti-o veni?

Răspuns utilizator avertizat