| RaR a întrebat:

Daca folosesc BIOPAROX spray pentru gat are ceva daca consum alcool? Este antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca si asta e antibiotic..si eu luam din asta si am baut alcol si mi-a trecut gatul oricum

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Da, este antibiotic. Prin urmare, nu este recomandat sa bei alcool in perioada in care il folosesti.

| BEmanuel87 a răspuns:

Tratamentele cu antibiotic NU interzic complet consumul de alcool. 50 mg alcool pur pe zi NU disturba antibioticele. Ideea e sa nu depasesti limita asta - motiv pentru care medicii prefera sa ti-l interzica de tot.