| Gabitaancutaelena a întrebat:

Daca in fiecare zi iau vitamine si minerale de ex: fier,calciu,vitamina d,b, c, toate vitaminele posibile mi se intarește sistemul imunitar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar nu fă exces.
Orice exces dăunează, chiar și cel de vitamine.

| LittlePoppy a răspuns:

Se intareste. Dar atentie, nu poti lua zilnic nelimitat. Trebuie sa faci pauze. Altfel, treci in partea opusa. Faci complicatii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LittlePoppy):

Cine te a mintit? Sunt vitamine care permit lejer peste cantitatea normala, + ca e o prostie asta cu sa iei pauza eu mananc carne 300g zilnic aia inseamna ca vitamina B din carne creste la infinit? Nu creste pana la limite normala dupa acolo ramane + ca vitaminele necesare trebuie sa le ai zilnic o zi pauza nu o mai ai sunt persoane de iau vitamina C D E de zeci de ani ca nu mananca fructe legume si ghici ce nu au nimic