| Katalinkata0 a întrebat:

Dacă m-am frecat in cap cu unghiile foarte tare, mai creste parul in zona aceea efectiv nu am mai suportat și acum regret ca m-am scărpinat asa tare dau funda la cel mai detaliat răspuns sunt îngrijorat rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaNoa a răspuns:

Da o să crească părul, tu acum ai deteriorat scalpul o să dureze puțin până ce își revine dar după o să crească în continuare, însă nu e bine sa faci chestia asta des, pentru că dacă rănești scalpul el are nevoie de timp sa se regenereze iar în perioada aia pune tot focusul pe regenerare astfel da o să ajungă să nu iti creasca parul pentrucă creierul tau e preocupat cu vindecarea rănilor după își ia cursul

Răspuns utilizator avertizat
| AnaNoa a răspuns (pentru Katalinkata0):

Da e ok, el practic tot îți crește numai în perioada aia până ce ți se vindeca rana nu îți crește, acum asta e partea logica pentru că nu e o tăietură adâncă sau ceva, daca ai o telaietura sau rană adâncă da poate să nu mai creasca

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu mai crește, nu ai voie să-l atingi.