| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma dau cu fond de ten peste alunite, apoi ma expun la soare (nu la plaja, ci cand merg pe strada pur si simplu), le protejez sau mai rau le fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca fondul de ten nu are factor de protectie peste 25, nu le faci nici rau nici bine. daca are, atunci le faci bine.

| Beatrice_6624 a răspuns:

Fondul de ten cu protectie solara este foarte bun.

| valsulnorilor a răspuns:

Daca fondul de ten nu este cu protectie solara SPF nu are nici o influienta in bine si nici in rau.

| Sara_3612 a răspuns:

Lasa asa alunitele si nu nu iti fac nici un rau Funda