| anonim_4396 a întrebat:

Daca am alunite si vreau sa fac plaja, cum trebuie sa imi protejez alunitele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Primul lucru care il poti face e sa scazi expunerea la soare, adio bronzat. Daca totusi vrei sa te bucuri de soare foloseste creme ecran cu factor de protectie cat mai mare.

Nu vrei tu mai bine sa scapi de tot de alunite? Acum s-a inventat nu stiu ce chestie care te scape de alunite. Da fuga la dermatolog...stie el mai bine(cu laserul parca).

| MMady a răspuns:

Mai bine consulti un dermatolog inainte sa iei o decizie. Alunitele sunt de mai multe feluri si este bine sa nu risti, avand in vedere radiatiile care exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu crema cu factor de protectie, pe care o aplici pe tot tegumentul, inclusiv peste alunite.