| xFaith a întrebat:

Daca ma spal cu sare apoi cu bicarbonat de sodiu si la urma cu pasta de dinti, imi albesc dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TraficantaDeVisee a răspuns:

Oh no draga poti sa-ti faci doar un tratament de albire al dintilor sau sa te speli cu sare si apoi cu pasta cat mai des de 3 ori pe zi si ar fi recomandat sa te clatesti si cu o apa de gura fundita?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de ajuns sa te speli cu un pic de bicarbonat de sodiu de 3 ori pe saptamana. daca te speli mai des risti sa iti ranesti gingiile

| Bebii a răspuns:

Poti sa iei o pasta pentru inalbirea dintilor si sa te speli dupa fiecare masa... Ai grija cu bicarbonatul de sodiu pentru ca iti poate face rau la gingi...

| Asteest a răspuns:

Poate...(habar nu am) dar sigur smaltul ti-l afectezi daca insisti cu sare