| ronaldoedy a întrebat:

se albesc dintii daca pun sare peste pasta de dinti sau cum trebuie sa ma spal cu sare ca sa mi se albeasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu se foloseste pentru albirea dintilor, alaturi de spalatul regulat al dintilor, dupa fiecare masa, cu periaj de ~ 2 min. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-albirea-dintilor

4 răspunsuri:
| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| IncorrectUsername a răspuns:

Pai...O data pe saptamana(DOAR O DATA, PENTRU CA DINTII SUNT SENSIBILI)poti pune intr-o farfurie bicarbonat de sodiu, apoi peste el cateva picaturi de lamaie, amesteci cu pasta de dinti, si apoi freci...Mai zic o data, DOAR O DATA PE SAPTAMANA!
Succes!

| AnonimulCurios a răspuns:

N-am auzit niciodata sa pui sare peste pasta de dinti... Cred ca cea mai buna solutie ar fi sa te speli pe dinti regulat, de 2 ori pe zi, si o sa observi ca in timp or sa ti se albeasca dintii.

| Maria_Adinna_1994 a răspuns:

Nu cu sare se albesc ci cu bicarbonat de sodiu.Il poti combina cu apa si iti poti clati gura ori ca o pasta si iti freci dintii cu ea.Dar e foarte bun.