| afrodita3333 a întrebat:

Daca mama mea a avut dificultati in a ramante insarcinata, este posibil ca si eu sa intampin probleme? Este o chestie genetica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.Nu,nu este posibil ca tu sa intampini probleme in a ramane insarcinata fiindca mama ta a vut aceasta problema.Dar stii,viata este facuta din incertitudine(nu stim niciodata ce se poate intampla).De exemplu, spun ca viata este facuta din incertitudine deoarece nu putem sti cand vom muri, nu putem sti ce se va intampla in urmatorul minut(chestii de genul asta). Deci, exista posibilitatea ca tu sa intampini astfel de probleme, dar eu zic ca nu va fi asa.Bafta! Sper ca raspunsul meu te-a ajutat!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este obligatoriu. Factori sunt mulți care stau la baza instalării unei sarcinii mult mai greu.
Stresul este primul factor care duce la infertilitate.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Dangel a răspuns:

Nu neaparat.Dar daca da, inseamna ce trebuie sa ti-o traga mai tare ''alesul''winking