| Hieer a întrebat:

Heii TPU! Sunt in clasa a 7a, iar maine dau test la fizica, la capitolul "Mecanisme simple ". Profu' ne-a spus ca ne da si teorema, dar si cateva probleme. Teorema o stiu, adica stiu orice definitie din acest capitol, dar cu problemele ma descurc mai greu... Stiu ca trebuie sa invat formulele, si le-am invatat. Dar ..la unele probleme tot mai intampin cateva dificultati. Mi-ati putea spune cam ce probleme ati avut voi. ..la acest capitol atunci cand ati dat test? happy Multumesc frumos.

1 răspuns:
| lyly1 a răspuns:

Buna si eu ma descurc extrem de greu la fizica si nu stiu sa rezolv problemele am dat test tot din capitolul asta si ne-a dat doua probleme care desigur nu le-am stiut face din carte au fost amandoua.