| mIsTeR a întrebat:

Daca mananci lapte praf nedizolvat se stric dintii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Selena a răspuns:

Se pot strica pentru ca el se lipeste de dinti, dar daca ai o igniena buna nu cred ca se intampla nimic

3 răspunsuri:
| mIsTeR explică:

Daca vrei sa raspunzi nu te pun eu sa fatai netu...

| claudiarebecca a răspuns:

U doar intrebari existentiale ai?
auzi, de ce nu ne faci o lista cu toate nelamuririle tale din categoria mancare is bautura ca macar am raspunde la toate in aceeasi fereastra si nu ne-am fatai pe net atat. si u ai avea raspunsurile la pachet... vine pentru toata lumea. nu crezi?batting eyelashes

| claudiarebecca a răspuns:

Depinde cat de mult mananci. daca mananci putin si rar e ok - din proprie experienta. dar oricum nu strica sa te speli pe dinti desi se dizolva de tot in vreo 10-20 min - nu ramane lipit... dai si tu cu limba si se dizolva happy