| leydiiix a întrebat:

Daca mi-a venit ciclu mai pot face abdomene?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca poti sa faci dar nu in numar asa mare ca de obicei

| unknownn a răspuns:

Oricum degeaba le faci ca nu slabesti de la elehappy, sunt aproape inutile.

| Alexutza25 a răspuns (pentru unknownn):

Nu sunt inutile dacă le faci într'un număr mai mare, cu timpu dă rezultate. Tot ce trebuie să faci este să ai puţintică răbdare big grin

| unknownn a răspuns (pentru Alexutza25):

Si ti se pare ca 1000 pe zi cate faceam eu(cu 2 pauze) sunt putine?

| Alexutza25 a răspuns (pentru unknownn):

Hmm nu! Sunt chiar multe, uite nu ştiu ce să zic. Eu am probleme cu spatele şi fac în jur de 250 scurte, ştiu că îs puţine pentru tine, dar nu pot face mult efort din cauza problemei mele şi plus de asta sunt şi fată.

| unknownn a răspuns (pentru Alexutza25):

Abdomenele sunt ca sa-ti faci abdomenul plat, nu ca sa slabesti.Si eu am probleme cu spatele.

| Alexutza25 a răspuns (pentru unknownn):

Atunci mă gândesc că mă înţelegi. happy

| Alexutza25 a răspuns:

Atâta timp cât nu te doare de ce nu? Chiar nu are nici o legătură cu asta, eu fac sport şi când sunt pă stop. Chillax happy

| Coco2730 a răspuns:

Buna, Andreea. Sigur ca poti face abdomene. In aceasta perioada poti face orice tip de exercitiu, in ciuda conceptiei raspandite conform careia nu e bine sa exersezi. Se pare ca fitnessul reduce cantitatea de sange eliminat si micsoreaza durerile menstruale. Deci distractie placuta la antrenament!

| Mandarina888 a răspuns:

Sportul este cel mai recomandat la ciclurile menstruale, pentru ca ajuta eliminarea sangelui mai repede din organism si in acelasi timp reduce simptomele ciclului, poti face linistita!