| Emanuelabbc23 a întrebat:

Dacă mi-a venit ciclul 4 luni, inclusiv cu luna asta, și în prima zi e abundent și în celelalte zile nu prea curge, mai pot fi gravida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu esti gravida, in nici un caz dupa 4 luni cu ciclul lunar la zi.

| Emanuelabbc23 explică (pentru Violleta2022):

Eu am avut întotdeauna ciclul neregulat. 2 luni mi-a venit pe 7, o luna pe 8 și luna asta pe 11

| Violleta2022 a răspuns:

In caz de ciclu neregulat, faci un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Emanuelabbc23 explică (pentru Violleta2022):

Nu am mai făcut ceva de mai bine de 4 luni.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, sansele sunt 0.

| Iftode_Costina_1990 a răspuns:

Nuuuuu...Daca iti vine nu esti, ar fi ok sa te duci la un doctor nu prea e ok sa iti vina asa de rar (mie inainte imi venea din 2 in 2 luni, dar eram la ineput )

| Emanuelabbc23 explică (pentru Iftode_Costina_1990):

Îmi vine lunar, eu vorbeam ca de când am întretinut ultima data relații intime mi-a venit 4 luni, dar curge puțin în a 2, a 3 a și a 4 a zi