| membrugirl2010 a întrebat:

Care sunt cauzele intarzierii ciclului? inaf de sex

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cauzele pot fi multe.
Poti sa ai o raceala la ovare,oboseala si stress-ul duc la dereglari hormonale,o dieta pe care ai urmat-o, multe.Te rog, citeste putin materialul asta:
http://www.romedic.ro/cauzele-intarzierii-ciclului-menstrual
Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Daca ai avut o infectie, adica ai racit jos si o sa se regleze abia dupa 2-3 luni. Iti intarzie si daca esti insarcinata sau nu iti vine deloc. Primavara sunt dereglari hormonale si poate sa iti vina mai devreme sau sa.ti intarzie.

| Dennys1521 a răspuns:

Dereglari hormonalebig grin

| Mary_5158 a răspuns:

Raceala,
daca ai primit ceva pasatile puternice (depinde si ce)

| xDudeee a răspuns:

Pai...Poate fi RACEALA.o "capeti" daca stai cu picioarele goale pe gresie, pe ciment rece, etc.
Si mai poate fi sarcina.
Si... daca esti la a doua sau a treia data cand iti vine ciiclul.nu fi ingrijorata caci asa se intampla.intarzie!