| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt alergica la ibuprofen, cu ce il pot inlocui pentru a ameliora durerile menstruale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista riscul sa fii alergica si la alte antiinflamatoare nesteroidiene precum si la aspirina. Incearca cu No-Spa si nu face exces de antialgice si alte pastilute. Mai strange din dinti.

luciana
| luciana a răspuns:

Ceaiul de cimbru folosit pentru un timp mai lung, ajuta la reglarea duratei ciclului, la minimalizarea durerilor, la normalizarea fluxului, la reglarea ciclului rebel. Multe sanatate si te rog consulta neaparat medicul, sa nu fie vb. de alta suferinta nestiuta. Lucien.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Piafen, no-spa, algocalmin, antinevralgic, fasconal...

| yadora a răspuns:

Orice altceva dar care sa nu aiba in compozitia sa ceea ce contine si ibuprofenul; iar durerile menstruale poti sa le ameliorezi daca iei un indometacin fie tb fie supozitor, comprese calde cu spirt pe burta.

Răspuns utilizator avertizat
| florinmarius a răspuns:

Incearca no-spa vezi indicatiile si pe net stima

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Poți lua un algocalmin, no-spa, piafen, o sticlă cu apă caldă pe burtică.
Pa, pa.