| CurubeuInAlbSiNegru a întrebat:

DAU FUNDITA! buna! de vreo 1 an am pe langa nas niste pete rosii dar numai acolo si arata de parca sunt mai multe bubite. pe nas am si puncte negre si nu stiu cum sa scap de aceste lucruri pana incepe scoala.sadam folosit crema de galbenele crema hidratanta de la q4u cu extract de aloevera. intr-un timp am folosit si rostopasca care se dilata in apa doar ca nu am dilatatato pur si simplu am pus-o pe suprafata afectata... mi-a trecut cateva zile dar apoi a inceput sa nu mai aiba nimica nici un efect. am 13 ani imi puteti spune niste tratamente naturale sau niste creme mai ieftine dar si de folos? multumesc DAU FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cosmina05 a răspuns:

Pentru puncte negre faci infuzie cu ceai de musetel pentru celelalte pete orobabil ca ti-au iesit de la caldura...verifica la un medic mai bine

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După atâtea încercări eșuate ce aștepți?
Mergi la un medic dermatolog pentru diagnostic diferențial și tratament specific.
Sănătate și un ten curat.
Pa, pa.