| Alyn1998 a întrebat:

De 1 saptamana m-am lovit in interiorul buzei de jos(asica partea cu dintii) si am fost la spital si mi-au dezinfectat...
Dar de 3 zile ma doare foarte tare acea zona, deoarece acolo este o "buba", iar in jurul ei este puroi care imi tot sapa in buza(repet nu in buza propriu zisa. "in spatele buzei" sa zic asa) si am dureri cumplite daca ating au cea parte de un dinte si mi se intampla frecvent.
Acolo aplic o solutie de Glicerina boraxata, care ma face sa ma doara si mai mult la aplicare si antibiotic...
Ce medicament insotitor ma sfatuiti sa iau pentru a-mi trece mai repede; deoarece pare ca astea 2 nici nu-si fac efectul...
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Tinctura de propolis diluata in apa, nediluata usura teribi.Intr-un pahar cu apa de 200 ml pune 25-30 de picaturi de tinctura, amesteca si clateste gura cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca tinctura de propolis, pe care o gasesti in farmacii si plafar.
Pune tinctura pe un betisor de ureche si tine pe acea "buba", fara sa apesi, S-ar putea sa te usture sau sa te doara, dar daca repeti "tratamentul", peste cateva zile va trecehappy.
Poti incerca si tinctura de bitter suedez. O aplici la fel ca cea de propolis.happy

| hitman_7179 a răspuns:

Du-te la doctorul de famili...nici unul dintre noi nu iti va da un raspuns la fel de bun ca cel al unui medic.