| anonim_4396 a întrebat:

De 2 saptamani m-a luat niste dureri la piciorul drept.Ma doare undeva la tibie doar ca nu langa genunchi unde sta ea normal, ma doare in mijlocul tibiei.Acum nu stiu daca e tibia sau nu e tibia problema.Am avut si un fel de spasme la picior.La inceput m-a durut in partea gambei si in partea dreapta a piciorului, tot langa gamba.Simteam totodata niste dureri apasatoare pe picior ca si cum ma strangea ceva. Dupa ma luase durerea la oasele alea doua care e in spatele genunchiului de la picior care lucreaza cu articulatia banuiesc.Nu stiu ce am deoarece am momente cand ma doare si momente cand nu ma doare.Dar oricum durerea e obositoare si severă. Fractura la tibie nu stiu daca e, deoarece am cautat pe net si nu prea dau semne de fractura.La doctor nu pot sa ajung deoarece tata imi spune ca ma vait si exagerez.Dar nu cred ca exagerez din moment ce ma doare de 2 sapt.Ma rog stiti care ar putea fi problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adelina4679 a răspuns:

Poate este luxat adica entorsa de glezna. Incearca sa faci puntin repaus protejeaza glezna.

| AnonimulHD a răspuns (pentru Adelina4679):

Mersi frate, in cel mai rau caz nu poate fi altceva nu?

| Adelina4679 a răspuns (pentru AnonimulHD):

Daca nu este umflată zona sau învinetita nu este nimic grav.