| Edy390 a întrebat:

de curand m-am lovit la tibie voiam sa stau in maini cu picioarele pe perete si m-a impins un coleg si am venit cu tibia fix de scaun si m-am umflat si ma doare foarte tare va rog spuneti-mi ce sa fac funda va rog ca nu mai suport durerea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Sti ca poti avea ceva grav care o sa vindece foarte greu si incomplet, iar apoi vei avea dureri toata viata nu? De ce nu te duci la un doctor? Poate tie o sa-ti treaca durerea cu gheata sau unguent, dar asta nu inseamna ca locul se vindeca. Ti-e frica de doctor pentru un control la tibie? Ca de obicei frica e problema. Doar nu crezi ca ti-l amputeaza sau iti baga tije..In cel mai rau caz ti-l baga in ghips.
Durerea insuportabila e semn rau. Deja nu mai vorbim de un traumatism local sau o vanataie.

2 răspunsuri:
| Radu_Antonio_1986 a răspuns:

Gheata sau unguent inflamator

| Fortis a răspuns:

Daca durerea este atat de mare nu ezita sa iei analgezice, deoarece iti va creste tensiune,dar daca nu e atat de grav, gheata,unguent,:Voltaren, Hirudoid gel
Hirudoid, Diclac, cam atat poti sa faci, daca consideri ca e ceva foarte grav, un medic nu ar fi rau de consultat