| FOOLSmanXxl a întrebat:

De 2 zile am degetul inelar umflat, nu stiu de ce! Nu m-am lovit sau altceva, mi s-a umflat din senin!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Prea multa sare. Consumand mai multa sare, organismul va retine o cantitate mai mare de apa ceea ce explica umflarea degetelor. De obicei, aceasta dispare intr-o zi, dar poate sa persiste daca persoana respectiva nu scade cantitatea de sare pe care o foloseste.

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Daca este vanat, atunci sunt probleme cu vasele de sange (reduci zaharul si cresti portia de cereale).
Daca nu este vanat, atunci tii cont de ceea ce a spus Elena9328.