| Anonymous1995 a întrebat:

De 2 zile atunci cand ma ridic din pat,cand ma aplec putin,ma ia o durere groaznica de cap,de la ce ar putea fi? Si ma doare si gatul,ce-mi recomandati sa iau pentru gat,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți recomand să faci o vizită la medicul de familie, poate fi o carență de vitamine, o răceală.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Se pare ca ai o raceala! Mergi la medicul de familie sa nu fie si alt ceva.Multa sanatate!

| youmail a răspuns:

Problema nu e de gat, gatul e doar un simptom.
Consulta de urgenta medicul de familie pentru o analiza cat mai corecta.
Poate fi ceva simplu cum ar fi astenia de promavara/lipsa de vitamine, Calciu dar poate fi ceva mult mai grav cum ar fi o infectie ce se poate trata destul de usor daca te duci la timp la doctor. Nu te costa nimic ca sa iti spuna ce ai. Crede-ma chiar nu iti trebuie bani sau parinit.

Daca nu mai esti la scoala 10 Lei si gata la orice medic de familie si iti da o reteta care chiar nu costa mult.
Neaparat mergi la medic sau macar la farmacist. Nu lua tu de capul tau pastile. Nu stii ce alergie poti avea.

| Theaxniz a răspuns:

Si eu am avut aceleasi sindromuti de fiecare data cand ma ridicam din pat ma durea capul din cauza ca aveam puroi in gat sau rosu in gat sau chiar laringita.Du-te la medic ca el stie ce medicamente sa-ti administreze pentru varsta ta. Sper ca te-am ajutat...cel mai probabil ai puroi in gat dar nu e sigur

| ttequila a răspuns:

Durerea de cap ar putea fi de la o lipsa de calciu,ia mai multe vitamine pana iti trece, si cu gatul depinde:te doare in gat sau gatul?, dar daca te doare in gat ia strepsils, si daca te doar gatul dormi noaptea fix cu capul in partea in care te doare gatul. sper ca te-am ajutat, ce zici faci cinste cu o funda?