| anonim_4396 a întrebat:

De 3-4 zile ma doare burta si imi vine sa vomit dupa ce merg la baie, chiar si dupa ce mananc dimineata... are cineva vreo idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Am vazut ca a mai pus si luna trecuta asfel de intrebare.Nu ai facut nimic?
Nu suntem medici, si chiar daca sunt cativa care au cunostinte in domeniu sau profeseza nu -ti pot da un sfat fara a te vedea.
Sunt multe simptome asematoare din cele descrise de tine, de la eventuala sarcina la apendicita sau o simpla indigestie.
Anunta-ti parintii se mergi la medic. URGENT.

| KMaddieK a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Luna trecuta m-am operat de apendicita pentru ca am mers la medic, dar nici medicul nu stia ce am, a presupus prima data ca am colon iritabil, apoi gastrita iar apoi apendcita. ma asteptam sa imi treaca durerile, dar au reaparut. acum am o intepatura permanenta in partea stanga langa buric si in capul pieptului, dupa ce merg la baie am o durere surda de burta si imi vine sa vomit, ai mei zic ca am innebunit... sad

| Fatamuntilor a răspuns (pentru KMaddieK):

Cum a mai spus mergi la doctor.Maine. Bolile sunt mai usor de tratat in stadiu incipient.

| Awesom a răspuns:

Poate esti gravida.

| EaEmma a răspuns:

Buna! ..cati ani ai? poate ai facut vreo indigestie, oricum ar fi cel mai indicat sa mergi la medic.Multa sanatate

| KMaddieK a răspuns (pentru EaEmma):

Am 17 jumatate

| UngureanuR a răspuns:

Uite, decat sa ne dam cu parerea ce ar pute fi mai bine ai merge la medic. Ar fi mult mai bine crede-ma.

| sofiaaaa22 a răspuns:

Si eu am avut acelasi lucru doar ca vomitam tot pana si apa. Probabil ca ai racit la stomac, si ar trebui sa mergi la spital. Sa te faci bine!