| BuGsstormbunny a întrebat:

De 4 zile am aceasta pata care a fost mica, dar am mai scarpinat-o si s-s făcut putin mai mare. Nu se decolorează la atingere. Se poate sa fie cancer de piele? Poza: https://ibb.co/MffvmpG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a mai raspuns la asemenea intrebare. Daca nu ai inteles nimic din raspunsuri, tai-o la medic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e cancer. E o ciupercă de piele.

| NunuNini a răspuns:

Abia asta e caz de dermatolog. Si rapid!
Vad ca ai mai pus intrebarea. Ce mai astepti? Sa se intinda tot corpul? Sa infectezi toata familia?

| KR0NSTADT a răspuns:

Pare doar o infecție la nivelul rădăcinii firului de păr. Tu ai deranjat locul fiindcă aveai mâncărimi. Mergi la farmacie și ți se va da un unguent.

| BuGsstormbunny explică (pentru KR0NSTADT):

Nu. Nu ma mananca deloc. L-am deranjat cand l-am văzut crezand ca va dispărea. Si cum am luat putina coaja de pe piele a curs putin sange si ma ustura daca ating.

| KR0NSTADT a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Singurul răspuns corect îl poate da doar dermatologul. N-ar strica o vizită la un cabinet dermato.

| ElenaCeausescu666 a răspuns:

Arata ca pzoriasisul, fuga la doctor!